Об’єктом та базою оподаткування був загальний (місячний) дохід фізичних осіб. ПДФО справлявся з за ставкою 18%. Видобувні компанії утримували і сплачували ПДФО з заробітної плати та інших компенсаційних виплат своїх працівників на загальних підставах.

Упродовж 2023 року діяли тимчасові норми щодо розподілу ПДФО (крім сплаченого на території м. Києва та крім ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу):

  1. 21% - до загального фонду Державного бюджету,

  2. 64% — до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад,

  3. 15% — до загального фонду обласних бюджетів.

Розподіл ПДФО, сплаченого на території м. Києва:

  1. 60% — до загального фонду Державного бюджету,

  2. 40% — до загального фонду бюджету м. Києва.

Як тимчасовий виняток з положень Бюджетного кодексу, сплачений ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу з 01.10.2023 року по 31.12.2023 року розподілявся таким чином: частина цього ПДФО, що належить до доходів загального фонду відповідних місцевих бюджетів, зараховувалася в повному обсязі до спеціального фонду Державного бюджету України та спрямовувалася у таких пропорціях за такими напрямами

  1. 50% — Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання.

  2. 50% — Міністерству оборони України для закупівлі артилерійських систем.

У 2021 - 2022 роках, відповідно до положень Бюджетного кодексу, 25% сплаченого ПДФО йшло до Державного бюджету, інші 75% розподілялися місцевими бюджетами різних рівнів. ПДФО, що сплачувався на території м. Києва розподілявся наступним чином: 60% йшло до Державного бюджету, 40% — до бюджету м. Києва.

За результатами проведення звірки платежів за 2023 рік обсяг надходжень на користь держави за податком та збором на доходи фізичних осіб від видобувних компаній за даними державних органів становив 9 172 625,46 тис. грн, а за даними видобувних компаній 9 172 625,46 тис. грн. Сума розбіжностей між даними платників податку та даними державних органів, за результатами первинного запиту, становила - 271 458,24 тис грн, після проведення звірки та уточнень сума розбіжностей склала 652,94 тис грн.

За результатами проведення звірки платежів за 2022 рік обсяг надходжень на користь держави за податком та збором на доходи фізичних осіб від видобувних компаній за даними державних органів становив 9 691 668,71 тис. грн, а за даними видобувних компаній 9 691 308,11 тис. грн. Сума розбіжностей між даними платників податку та даними державних органів, за результатами первинного запиту, складала -135 245,91 тис. грн, а після проведення звірки та уточнень сума розбіжностей склала 360,61 тис. грн.

Враховуючи положення Технічного завдання, звірка даних про платежі на користь держави та дослідження виявлених розбіжностей для Звіту ІПВГ за 2021 рік не проводилися. Натомість, дані про платежі розкриті в односторонньому порядку та не порівнювалися.

За 2020 рік обсяг надходжень на користь держави за податком та збором на доходи фізичних осіб від видобувних компаній за даними державних органів становив 10 027 367,23 тис. грн, а за даними видобувних компаній –10 007 011,86 тис. грн. Сума розбіжностей між даними платників податку та даними державних органів, за результатами первинного запиту, складала 525 904,61 тис, а після проведення звірки та уточнень сума розбіжностей склала – 20 355,37 тис. грн.

За 2019 рік обсяг надходжень на користь держави за податком та збором на доходи фізичних осіб від видобувних компаній за даними державних органів становив 9 330 071,50 тис. грн, а за даними видобувних компаній – 9 029 184,72 тис. грн. Сума розбіжностей між даними платників податку та даними державних органів, за результатами первинного запиту, складала 3 098 136,73 тис. грн, а після проведення звірки та уточнень сума розбіжностей склала – 300 886,78 тис. грн.

Обсяг надходжень на користь держави за податком та збором на доходи фізичних осіб у 2018 році згідно з даними державних органів становив 7 928 227,87 тис. грн, за даними підзвітних видобувних компаній - 7 930 119,97 тис. грн. За результатами проведення звірки суттєвих видів платежів, сума розбіжностей між даними державних органів та компаній, за результатами первинного запиту, складала 2 376 047,72 тис. грн, а після проведення звірки та уточнень - 1 892,11 тис. грн.