Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей, що в перекладі на англійську звучить як Extractive Industries Transparency Initiative (EITI).

ІПВГ – це міжнародний стандарт, який сприяє прозорості видобувних галузей країни та передбачає розкриття інформації про стан справ у видобувному секторі держави. Метою впровадження ІПВГ в Україні є забезпечення прозорості в управлінні природними ресурсами країни і розкриття інформації про державні доходи від видобувного сектору. Наразі 55 країни світу впроваджує Стандарт ІПВГ. Більше про країни ІПВГ можна дізнатись на міжнародному сайті Ініціативи.

У 2013 році Україна приєдналась до Ініціативи прозорості видобувних галузей і, починаючи з 2015 року, публікує щорічні звіти, де показує, скільки компаній працює у видобувних галузях, скільки податків вони сплатили державі, які компанії готові, а які не готові показувати результати своєї роботи.

Для підготовки такого звіту, а також звірки даних за платежами державі від компаній, які здійснюють господарську діяльність з видобування природних ресурсів, країна обирає Незалежного адміністратора – незалежну компанію з відповідним досвідом. Вже опубліковано шість Звітів ІПВГ України, в яких проаналізована видобувна промисловість України за 2013-2019 роки.

Відповідальним за впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні є Міністерство енергетики України відповідно до Закону України “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”.